Roczek Zuzia - Fotograf Zawiercie

Roczek Zuzia

Roczek Zuzi

Dzwoni telefon. Czy mógłbym jutro sfotografować małą rodzinną uroczystość? Wszystko fajnie ale tego dnia miałem zlecenie na chrzest. Tłumaczę, że nie dam rady. Lubie być odpowiedzialny z zlecenia jakie przyjmuję. Okazuje się jednak dwie imprezy dzieli 4 godziny. Po dłuższej rozmowie i kilku szczegółach jakie usłyszałem wyczuwam, że jednak powinienem się zgodzić.

Mama Gabrysia prosiła aby sfotografować uroczystość pierwszych urodzin swojej córki. Rzadko się zdarza żeby taką uroczystość fotografować. Najbardziej zależało jej żeby mała Zuzia miała kilka zdjęć w domu podkreślając związek swojej córki z górami i kulturą góralską. Więź z córki z mamą to dla niej bardzo istotna część. Jeśli uda się to pokazać będzie fajnie. W tamtym momencie jeszcze nie wiedziałem dlaczego to takie ważne.

Kiedy przyjechałem zobaczyłem jak zwykle krzątających się ludzi. Babcie, dziadka, mamę, siostrę koleżankę… Taty nie było. Dowiedziałem się że tata Zuzi nie żyje o kilku miesięcy a to jest pierwsza impreza na wesoło od jego odejścia. Poczułem dreszcz i odpowiedzialność. Emocjonalnie przeżyłem ten moment. Fotografowałem z ciarkami na plecach. 

Z jednej strony było mi strasznie przykro, a z drugiej fotografowanie Zuzi z kapeluszem taty i czerwonymi koralami było dla mnie wyróżnieniem i zaszczytem.  Spokojne dziecko, śliczna młoda dama w góralskiej sukience. Tata Zuzi był góralem

Największym komplementem jaki otrzymałem po oddaniu zdjęć były słowa Gabrysi.

Wydobyłeś z niej rysy taty  🙂 

Dodaj komentarz

Close Menu