fotografia dla ludzi

Fotografia ślubna; fotografia reklamowa; duet fotografów

Uczciwe zdjęcia. Duet fotografów, który z kobiecego i męskiego punktu widzenia pokaże ważne dla Ciebie chwile. Dlatego nasz produkt jest wyjątkowy. Przede wszystkim fotografujemy z chęcią i zaangażowaniem. Chętnie podejmujemy wyzwania. Pracujemy dla osób prywatnych oraz firm. Działamy w sposób kreatywny co z pewnością spełni twoje oczekiwania. 

Odrobina Historii. Dlaczego tutaj jesteśmy i skąd się to wszystko wzięło

Początek

Nigdy nie zapomnę czasów, kiedy będąc nastolatkiem nie mogłem do końca decydować o wyglądzie zdjęcia. Brak odpowiednich ustawień, nie pozwalał mi pokazać tego co naprawdę chciałem. Stary poczciwy Zenit był jednym z pierwszych aparatów jakie miałem w rękach. Było to zdecydowanie zasługą mojego taty, który w czasach swojej młodości sam dużo fotografował. W tamtym czasie był najbardziej wziętym fotografem w całej mojej rodzinie, zaznaczam, że Jerzy był amatorem fotografii. W czasach mojego dzieciństwa tata co jakiś czas „okupował” łazienkę. Dla mnie  była to profesjonalna ciemnia fotograficzna. Zdarzało mi się spędzać tam czas z Tatą. Widok obrazu pojawiającego się z nikąd, ta magia to jest coś pięknego. Po latach dopiero zrozumiałem tę magię. Posiadam w swoim archiwum ogromną ilośc negatywów Taty a na nich całe mnóstwo zdjęć których nie widziałem. Obiecałem sobie, że zeskanuje je kiedyś. Dziś mogę powiedzieć o tym jak ważny to był dla mnie okres w drodze fotograficznej.

Od hobby do pracy

Spędzałem kiedyś wakacje w Hiszpani i jadąc tam nasza trasa prowadziła przeż Księstwo Andory w tych latach było to najlepsze miejsce na zakupu bezcłowe. Wtedy za pożyczone od rodziców pieniądze kupiłem pierwszą lustrzankę automatyczną i to był milowy krok w rozwój. Nie sam aparat ale możliwości jakie dawał spowodował pęd do wiedzy i rozwoju. Sam aparat Minolta nie był moim przyjacielem przez długo bo nie dawał rady. Zacząłem przygodę z EOS Canon 50E. Ten model to najlepsze co mogłem na ten czas kupić.  

     Na swojej drodze fotograficznej trafiłem również dla Wojtka który wiele mi wyjaśnił wiele pomógł to on nauczył mnie przysłony i czasu to on jako pierwszy widział wszystkie moje zdjęcia, to był mój pierwszy krytyk. Wiele mu zawdzięczam. 

fotografia reklamowa

Przełomem w traktowaniu fotografii jako hobby był moment kiedy na uczelni zostałem poproszony o wykonanie fotografii do książki o nauczaniu gry w piłkę ręczną. Zrobiłem to z wielkim zaangażowaniem za jakieś drobne pieniądze.  Pierwsze naprawdę poważne zlecenie na fotografii reklamowej którego się podjąłem to praca dla firmy ES SYSTEM K. Sklepowe urządzenia chłodnicze. Tutaj ponad miesięczna praca dała satysfakcjonujące efekty dla każdej ze stron. Nie byłem gotowy na podjęcie się tego zadania samodzielnie i tutaj pomoc Marka dała bardzo wiele. Byłem butny ambitny i wielokrotnie wykłucałem się o ustawienie światła. Doceniłem doświadczenie Marka po jakimś czasie.  Z czasem nabierałem pewności siebie w przyjmowaniu różnych zleceń fotografii reklamowej. 

duet fotografów

Jest jeszcze jeden czynnik a w zasadzie osoba , która bardzo mocno wspierała moje starania, była i jest zawsze przy mnie. Moja żona Ania weszła w to fotografowanie jakoś naturalnie w swoim własnym tempie. Wzięła na barki wiele zadań jakie  ma funkcjonująca firma fotograficzna. U Jej zdolności w tej branży pokazywały się stopniowo i wielokrotnie okazywały się kluczowe. Ten właśnie kobiecy punkt widzenia to kobiece spostrzeganie świata otworzyło przed nami świat w inny sposób. Ja techniczny. Ona uczuciowa. Przy okazji fotografowani jednego reportażu ślubnego w trakcie selekcji zdjęć zauważyłem pewną różnicę w naszych zdjęciach. Poruszyło mnie to. Ja miałem na zdjęciu ludzi, a Ania miała na zdjęciach uśmiechniętych ludzi. Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi jakaś kobieta. To nie prawda. Sukces w moim przypadku nie jest możliwy bez Ani. W oczach wszystkich stoi krok za mną,  a tak naprawdę jest silnikiem, kierownicą i wszystkim innym naraz. 

fotografia ślubna

Jak w większości przypadków zaczęło się od fotografowania znajomych za talerz zupy. Od kilku lat doszliśmy do momentu kiedy fotografia w duecie daje nam i naszym klientom większą satysfakcje. Jako fotografowie w pracując razem mamy dużo większą swobodę co oznacza możliwość zwrócenia uwagi na szczegóły, które mogą umknąć z racji pośpiechu pojedynczemu fotografowi. Jako klienci mając duet fotografów dostają jakby dwa spojrzenia, dwa punkty widzenia.  Będąc w razem możemy jeszcze zaskoczyć nasze pary jakąś niespodzianką.

kto nam zaufał 

Jest klika takich realizacji, którymi warto się pochwalić. Satysfakcja ma wiele stron. 

Gmina Ogrodzieniec.  Zdjęcie życia ;-). tutaj

SILESION.PL

TVN

VIRTU

AWBUD

ten tekst będzie powstawał dalej. Potrzeba na to odrobinę więcej czasu. Proszę o cierpliwość.

…..

fotografia zawiercie fotografia reklamowa fotograf fotograf z zawiercia

K